Ethereum kurucusundan yeni izahat: Güncelleme sorularına cevap verdi

06.08.2022 14:22 Haber Deposu: Bloomberg Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, bir web seminerinde yaklaşan blokzincir güncellemesiyle ilgili sorulara cevap verdi.
Bu yıl Mart ayında duyurulmasının peşinden birçok kez ertelenen ve bocalayan planın “bu ay, eğer olmazsa Eylül’de” gerçekleşmesi planlanıyor.
ZARAR GÖRMESİNİ BEKLEMİYORUM
Güncelleme için Ethereum ekosisteminden büyük destek aldığını belirten Buterin, Ethereum Classic’e atıfta bulunarak, “Ethereum’un başka bir çatal tarafınca hakkaten mühim seviyede zarar görmesini beklemiyorum” diye konuştu.
Ethereum blok zinciri, halihazırda “Poof of Work” adında olan madencilerin faaliyetine dayalı oldukca elektrik kullanımına yol açan bir mekanizma ile çalışıyor. Tesla’da kartlar tekrardan karılıyor: Şirket hisselerinde yeni bölünme
Enerjide daha verimli kripto para cüzdanları kullanmaya dayalı “Proof of stake” adında olan yeni sisteme geçiş için Buterin, geçişe oldukca yakın olunduğunu belirtmişti. Buterin, Mayıs ayındaki bir konuşmasında “planlandığı benzer biçimde giderse, umuyoruz ki birleşim yazları gerçekleşecek. Ağustos ayında, bir sorun çıkarsa ya da gecikme olursa Eylül-Ekim tarihlerine kalabilir.” diye konuşmuştu.
Geçişten sonrasında Ethereum, çeşitli hesaplamalara gore bugün olduğundan ortalama yüzde 99 daha azca enerji tüketecek.

Son Dakika Haberler