Büyükekşi periyodu – Son dakika Futbol haberleri


Türkıye Futbol Federasyonu Muhteşem Seçimli Genel Kurulu, Ankara JW Marriott Oteli’nde gerçekleştirildi. Adaylık başvurusu icra eden 9 isimden bir tek Mehmet Büyükekşi’nin kafi imzaya ulaşmış olduğu seçime tek adayla gidildi. 309 delegesi bulunan TFF’de seçime 219 şahıs katıldı. 193 imza toplayan ve kullanılan 209 oyun 158’ini alan Büyükekşi, 1 yıl vazife meydana getirecek yeni başkan oldu. Kullanılan oyların 51’i geçersiz sayıldı. Yönetim kuruluna ise 133 oy çıktı.

DENETİM OLACAK
Gelecek planlarına dair konuşan Mehmet Büyükekşi, “Bizim hedefimiz adil, dürüst, saydam yönetimle Türkiye’de futbolun bugüne dek olan sorunlarını çözmek istiyoruz. TFF’yi iç ve dış denetime açmak istiyoruz. Siz de görmüş olacaksınız bir yıl sonrasında burada oldukca daha değişik şeyler konuşacağız. Tanrı’tan başkasından korkmam. Baskılara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz de. Biz doğrusunu yapacağız. Eğer doğru yaparsak oldukca değişik şeyler olacağını siz de görmüş olacaksınız” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

KURULLARIN İSTİFASINI İSTEDİ
Mehmet Büyükekşi, ilk olarak federasyon bünyesinde vazife icra eden kurulların istifasını istedi. Büyükekşi, “Tahkim, Disiplin, Temsilciler, Uyuşmazlık Çözüm kurulları, MHK ve etik kurullar benzer biçimde tüm kurulların istifasını talep ediyorum. Biz bundan sonrasında bu yola çıkarken bembeyaz yeni bir sayfa açarak bu yolda ilerlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İLK İSTİFALAR TAHKİM’DEN GELDİ
TFF’nin yeni başkanı Mehmet Büyükekşi’nin tüm kurullardan istifalarını istemesi sonrasında Tahkim Kurulu Başkanı Murat Balcı ve üyeler istifasını sundu. Başkan Büyükekşi, dün yapmış olduğu açklamada “Her bölgeye hitap eden yönetim kurulumuz var. Onlarla beraber inşallah oldukca güzel işlerin altına imza atacağız” ifadelerini kullanmıştı.

YABANCIDA KARAR KULÜPLERİN
Yönetim olarak hiçbir şeyi kulüplere karşı yapmayacaklarını belirten Büyükekşi, “Birlikte karar alacağız. Futbolun ekosistemine uygun ve kulüplerin yararına olacak. En büyük sorun 14 olan yabancı sayısının 12’ye düşmesi. Onların da görüşleriyle en kısa vakitte bu mevzuyu onların istediği şekilde tahlile kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

KASAPOĞLU KUTLADI
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mehmet Büyükekşi’yi kutladı. Kasapoğlu, “Mehmet Büyükekşi’yi kutlama ediyor, yeni yönetim kurulu ile beraber kendisine başarılar arzuluyorum. Türk futbolunu daha da ileriye taşımak adına lüzumlu tüm emekleri yapacaklarına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.Spor Haberleri